A nap rangadója: Rose-Cel FC 3:2

A tizedik forduló egy remek záró meccsel fejeződött be. A nap mérkőzésén a Rose és Cel Fc csapat csapott össze. Mindenki sejteni vélte, ezen a találkozón könnyen a bajnoki cím sorsa is eldőlhet. Aki itt nyer talán behozhatatlan lépéselőnybe kerül.

Rengeteg néző, szurkolóktól hangos telt ház várta a csapatokat. A mérkőzés jó tíz perces csúszással indult, de a türelmes, jó focira kiéhezett közönség ezt cseppet sem bánta.

Feszült, de nem ideges tempóban kezdődött a mérkőzés. A Cel csapat újfent nagyon rövid kis paddal állt ki. A taktikájuk egyértelműen a játék lassítása volt és az, hogy tömör védekezésük segítségével életbe tartsák bajnoki álmaikat.

A Rose csapatából Paor és Ladóczki hiányzott, de a többi játékos rendelkezésre állt. Ha végig néztünk a kis padon helyet foglaló játékosokon szinte egy komplett másik "A" csoportos csapatot is felállíthattunk volna a tartalékokból.

A béke és a játék nyugodt mederben való csordogálása csak az ötödik percig tartott ki, ekkor egy Cel labda vesztés után Papp Csaba és Sorin Amariutei akaszkodott össze egy kis eszmecserére.

A torzsalkodás talán a Cel védelmet zavarta meg, jobban, mert ez az eset után egy perccel Ábrahám László szögletből volt eredményes (1-0)

A Cel Fc azonban nem tört össze. Négy percet követően, egy remek egyéni akció után Gyetvai Gergő vette be Gerner kapuját. Kilőtte a rövid alsót. (1-1)

A Rose fölénye az első félidőben az egyenlítő gól után is folytatódott. A 15 percben jártunk már, amikor Papp Csaba csak szabálytalanul tudott megállítani egy Rose támadást. Kettő perces figyelmeztetésben részesült. Az emberelőnyt a Rose nem tudta gólra váltani így a felek 1-1 döntetlennel vonultak a szünetre.

A második félidő 6. percében egy rosszul sikerült sarokrúgás nagyon sokba került a Cel Fc csapatának. Az elveszített labdával Sorin Amariutei lódult meg és remek boka mozdulattal a hálóba helyezte a Rose vezető találatát. (2-1)

Az elkövetkező percekben a Cel csapata mindent megpróbált.  Az egyenlítés érdekében Szeitz a pályára küldte a térdfájdalmakkal bajlódó gólvágóját, Oláh Mátét is. Oláh szerepeltetése meg is hozta az eredményt. A Cel támadásai veszélyesebbek lettek. Egy hatoson belül elkövetett szabálytalan szerelés meghozta az esélyt a felzárkózásra. Oláh Máté nem kegyelmezett kegyetlenül bevarrta a labdát a léc alá. (2-2)

A Rose csapat sem hagyta ezt annyiban. Gőzerőre kapcsoltak. Sorin Amariutei remek napot fogott ki Vida Máté játék intelligenciájával megtámogatva ez a támadó sor ma nem ismert kegyelmet.

A záró sípszó vége előtt 4 perccel egy remek lefordulást követően Sorin bal lábas lökete a kapuba vágódott   ezzel beállítva a 3-2 végeredményt.

Ábrahám László (Rose): Egy őrült hétvégén vagyunk túl. Tudtuk, hogy a tegnapi ellenfelünk a Totya remek csapat. Tudtuk, ha győzünk ellenük, lesz esélyünk a bajnoki címre. Sajnos a Cel Fc ma nem tudott kiállni teljes kerettel, ezt sajnálom, de mérhetetlenül boldog vagyok és hálát adok az Istennek, hogy győztünk. Most vagyunk mentálisan a legerősebbek a fiatalok és rutinos játékosok szuper elegyet alkotnak.  A Cel a Totya a bajnokság másik két legerősebb csapatát sikerült legyőznünk két nap alatt. Nehéz meccsek várnak még ránk, de lépés előnybe vagyunk, és nem akarjuk könnyen odaadni a bőrünket.

Szeitz Gábor (Cel Fc): Nem tudom, hogy ezzel a vereséggel elment-e a bajnoki cím. Jelen pillanatban nem foglalkozunk a bajnoki címvédéssel. Hetek óta szinte cserejátékos nélkül, penge élen hozzuk a mérkőzéseket. A sérülések nagyon megtizedeltek bennünket. Ma is szinte csere nélkül játszottuk végig a meccset. Úgy érzem a végére már elfogyott az erőnk, a végre már a koncentrálóság sem volt az igazi.  Gratulálok a Rosénak.