A nap mérkőzése: Lindau Logistic-Rose

A Lindau-Rose mérkőzését nagy várakozás előzte meg. Mindkettő csapat remekül kezdte a bajnokságot, ez valamint az, hogy mindkét csapat „fűszeres” focit játszik garancia volt a jó szórakozásra.

A nagy csatára a Lindau készülhetett negatívabb előjelekkel. Sérülések, más tornákon való elfoglaltságok miatt kénytelen-kelletlen tartalékosan tudtak csak kiállni. (Szerették volna elhalasztani a mérkőzést egy későbbi időpontra, de a Rose csapata csak az eredetileg kitűzött időpontban tudta vállalni a játékot.) Roséban mindenképpen pozitívumként említhetjük ki, hogy újra játszhatott a két meccses eltiltását letöltő Paor.

Az első percekből kiderült, hogy a két csapat hasonló felfogásban gondolta lejátszani a meccset. Stabil félpályás védekezés és gyors kontrák. A Rose csapatának kedvezett az első gól lélektana. Néhány perccel a kezdő sípszó után megszerezték a vezetést Ábrahám Imre találatával. Ezt követően a Lindau már nem tudott ragaszkodni az eredeti játékához. Támadás kényszerbe került. A támadásaik azonban jó részt meddőnek bizonyultak a jól záró Rose védelem ellen. A félidő végéhez közeledve java részt csak mezőnyben folyt a küzdelem. A játék képe a helyzetek számában is kiegyenlített volt.  A szünetre 0-1-el fordultak a csapatok.

A szép számú közönség még fel sem foghatta, hogy elkezdődött a második félidő már gólt rúgott a Rose. Gillich Tamás köszönt be 10 másodperccel a kezdés után. (0-2) A Rose remek kezdése megzavarta a Lindaut. Pár perc elteltével  egy oldal rúgást követően Ábrahám László is gólt szerzett. (0-3)

A meccs eldőlt, bár a mérkőzés vége előtt 8 perccel Font Norbert még szépíteni tudott (1-3) a Lindauban már nem volt elég tartalék ahhoz, hogy izgalmassá tegye a végjátékot.

Font Norbert (Lindau Logistic): Nagyon tartalékosak voltunk, keveset tudtunk cserélni. Sokkal frissebbnek kellett volna lennünk, de ma ez nehezen volt megoldható. Négyen is túl vagyunk ma már egy meccsen, elfáradtunk a végére. A sérülések sem jöttek jól. Gratulálok a Rosénak, sajnálom, hogy vereséget szenvedtünk. Az első öt hely valamelyike számunkra a realitás, ahhoz, hogy az első háromba betudjuk verekedni magunkat sok mindennek össze kellene jönni. Megyünk tovább csináljuk a dolgunkat, rajtam nem fog múlni.

Ábrahám László (Rose): Nagyon fontos mérkőzés volt, tudtuk, hogy sok minden múlik ezen a mai találkozón. Szerettünk volna ott maradni az élen a Cel ugye egy meccsel kevesebbet játszott. Tudtuk,  hogy nagyon jó csapat a Lindau, de mai meccsen a csapat egységünk az, ami  a siker kulcsa volt. Jól játszottunk, de leszünk még jobbak is idén a régi mag köré remek új játékosokat tudtunk igazolni. Az első 5 fordulót a régi mag vívta meg, a januári mérkőzésekre azonban megérkeznek az új igazolások, akikkel harcban lehetünk a bajnoki címért. A Vasasból Vida Máté, a megyei első osztály gólkirálya a kolumbiai Gomez és Kecelről Sendula Péter.

Kérjük regisztrálj, vagy jelentkezz be, ha hozzá kívánsz szólni ehhez a cikkhez.