A Rose bedarálta a Sóstót!

Az alapszakasz záró fordulójának leginkább várt mérkőzése kétség kívül a Rose-Sóstó derbi volt. A két csapat múltja, játékos állománya előre vetítette, hogy jó mérkőzést fognak játszani. Az már a melegítéskor észlelhető volt, hogy mind két csapat nagyon feszült az arcokon a maximális koncentráció volt megfigyelhető.  A mérkőzést a Rose fantasztikusan kezdte az első percben a Sóstói rövidzárlatot Ladóczki használta ki. A gól megfogta a Sóstót, a Rose játszhatta a kontra játékát. Az első játék rész 16 percéig több helyzete is adódik a Sóstónak ekkor azonban újra "Ladó" villant és az eredmény 2-0 -ra módosult. Három perc elteltével Rádi újabb gólt szerez a Rosenak. A szünet után a Sóstó nekirontott ellenfelének és fölényük már- már nyomasztó volt, de csak kapufáig jutottak. Gerner Dániel szenzációs napot fogott ki és lehetetlenné tette ma a Sóstónak a gólszerzést. A Sóstói periódust a második félidőben egy újabb Rose gól zárta le, Paor volt eredményes. Ezután már nem volt kétséges ki nyeri a derbit. A Rose megérdemelten jutott az "A" csoportba, a Sóstó pedig a "B"-ben folytathatja.

Kocsis Gábor (Sóstó): A szerencsével hadilábon álltunk, naggyá tettük a kapusukat. A mai napon egyszerűen csődöt mondott a támadójátékunk. Nem marad más hátra a "B" csoportban a bajnoki cím elnyerésével vigasztalódhatunk

Ladóczki István (Rose): A mai mérkőzésre külön készültünk, mert tudtuk, hogy komoly presztízse van. Fejben és fizikálisan is felnőttünk a feladathoz úgy érzem, hogy ez a mai győzelem egy igazi csapatmunka volt. A rájátszásban minél több győzelmet szeretnénk elérni és a torna végén, az élen végezni.

Rose 4 : 0 Sóstó